Jegyzőkönyv az elnökség 2020. május 19-i üléséről
Az MNE elnöksége, a vírushelyzetre való tekintettel, videókonferencia formájában tartotta meg soronkövetkező ülését május 19-én.
Az MNE elnöksége, a vírushelyzetre való tekintettel, videókonferencia formájában tartotta meg soronkövetkező ülését május 19-én.
A 102/2020. (IV. 10.) Korm. rendelet értelmében a jogi szervezetek gazdálkodása törvényességének fenntartása érdekében a szervezetek 2019. évi tevékenységi beszámolóját a korona vírus járvány miatt a szervezetek vezető testülete is elfogadhatja. A Magyar Népművelők Egyesülete elnöksége 2020. május 19-ig elnökségi ülésén a megtárgyalta és elfogadta az MNE 2019. évi beszámolóját.
Az alábbiakban közöljük az MNE állásfoglalását az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kezdeményezett, a kulturális intézményekben foglalkoztatottak közalkalmazotti jogviszonyának átalakulásáról, valamint egyes kulturális tárgyú törvények módosításáról szóló törvénytervezetre vonatkozóan.
A 14. Kultúrházak éjjel-nappal program záró sajtótájékoztatóján került sor az akció keretében kiírt pályázatok értékelésére.
Tavaly fogalmazódott meg az az ötlet, hogy a közművelődésben rejlő lehetőségekről, a felelősségről egy interaktív konferencia keretein belül, a fiatalok bevonásával és megszólaltatásával beszéljünk. A MUZA tehát a Magyar Népművelők Egyesületével karöltve, az EMMI és az NKA támogatásával rendezte meg a K.E.K.SZ. Konferenciát 2020. február 27-én.
2020-ban, február 14 és 16 között, várták ismét országszerte és határon túl is, több száz kulturális központok, művelődési házak, közösségi színtérek az érdeklődőket változatos és értékes programokkal a Kultúrházak éjjel-nappal rendezvénysorozatban.
Minden településen van egy művelődési ház, alkotóház, faluház, egy közösségi ház, kulturális, művelődési központ, egy agora, ahol a közösségek összejönnek, ahol az emberek találkozhatnak, ahol eseményeket, közösségi rendezvényeket szerveznek;