Elnökségi ülés szeptember 23-án
A szeptember 23-ára összehívott közgyűlés előtt ülésezett az MNE elnöksége is. Döntött a Kultúrházak éjjel-nappal 2021-es akció idejéről, illetve döntött a november 3-i ceglédi rendezvény sorsáról
A szeptember 23-ára összehívott közgyűlés előtt ülésezett az MNE elnöksége is. Döntött a Kultúrházak éjjel-nappal 2021-es akció idejéről, illetve döntött a november 3-i ceglédi rendezvény sorsáról
A közművelődési szakmát a legutóbbi időkben számtalan kihívás érte. Ezek közül az egyik, hogy a kulturális intézményekben foglalkoztatottak közalkalmazotti jogviszonyának átalakulásáról, valamint egyes kulturális tárgyú törvények módosításáról 2020 évi XXXII. törvény értelmében a közművelődési intézményekben meg kell változtatni az ott dolgozók foglakoztatási jogviszonyát.
A Magyar Népművelők Egyesülete évi rendes közgyűlésének előterjesztései letölthetőek itt.
Szeptember 23-én egyesületi napot szervezünk, mely két részből áll. Délelőtt a tavaszról elhalasztott közgyűlést pótoljuk majd. A délután folyamán pedig szakmai fórumot tartunk a közművelődési intézményeket érintő munkajogi változásokról.
Az MNE elnökségének közleménye:
Az MNE elnöksége szeptember 1-én tartotta soron következő elnökségi ülését. Az ülés újra videó konferencia formájában bonyolódott. Alább közöljük az elnökségi ülés emlékeztetőjét.
A közművelődés legnagyobb szakmai elismerését, a Bessenyei György-díjat kapta Gábor Klára, egyesületünk elnökségi tagja.
Az MNE elnöksége június 25-én tartotta soron következő elnökségi ülését. Az ülés immár nem videó konferencia formájában bonyolódott. Alább közöljük az elnökségi ülés emlékeztetőjét.